Rajoni

COVID-19 në Greqi, humbin jetën 27 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 01/06/21 |
Opi Nion

27 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin në total të viktimave në 12,122.

Po ashtu, gjatë këtij harku kohor janë shënuar dhe 1886 raste të reja me COVID. Numri i përgjithshëm i rasteve që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 404 163 në total.

Aktualisht në spitalet e shtetit fqinj janë 482 pacientë janë në intubim. Në 24 orët e fundit u shtruan 202 pacientë të prekur me COVID./ Opinion.al

 

Pas