Aktualitet

Nuk ndalojnë lëkundjet e tërmetit në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 09/10/20 |
Al Do

Një tërmet me magnitudë 3,5 ballë u ndje të premten, pasdite, 23 kilometra nga Durrësi.

Thellësia e tërmetit ka qënë 5 kilometra në detin Adriatik.

Gjatë mesnatës së të enjtes, një tërmet me mangitudë 4.0 të shkallës rihter goditi vendin. Epiqendra e tërmetit ishte në det përballë Gjirit të Lalzit.

Pas tij, sipas Ministrisë së Mbrojtjes, ka pasur dhe 42 pasgoditje, më e madhja 3.5./ Opinion.al

Pas