Aktualitet

Nuk kishin vendosur maskë, ndëshkohen 421 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:32 - 12/01/21 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit Policia e Shtetit ka ndëshkuar 421 qytetarë  të cilët janë konstatuar pas maska mbrojtëse. Policia njofton  gjithashtu se janë gjobitur dhe 7 persona që lëviznin gjatë orës policore.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 4 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Policia e Shtetit  do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin./ Opinion.al

Pas