Kryesore

“Nostalgji për LSI-në”/Meta: S’ka vetëm 24 korrik, ka edhe 25 korrikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:52 - 25/07/22 |
Opi Nion

Ish-presidenti Ilir Meta, ka dalë në një deklaratë për mediat para selisë së Lëvizjes Socialiste për integrim.

Meta tha se kishte ndjerë nostalgji për forcën politike të themeluar prej tij.

Ndër të tjera ai u shpreh se s’ka vetëm 24 korrik (dita kur dorëzoi postin e presidentit), por ka edhe 25 korrik.

“Ja që nuk ka vetëm 24 korrik po ka dhe 25 korrik. Një ditë e re, një agim i ri dhe një rrugë e re. Erdha sot këtu sepse kisha pak nostalgji për këtë dokumentin e LSI e se jam krenar që në 2004 kam ngritur një forcë politike për të shpëtuar integrimin e Shqipërisë që mbahej peng nga PS e falë atij angazhimi të jashtëzakonshëm të LSI u bë rrotacioni kleptokracia humbi mbi 20 e ca mandate e falë atij rrotacioni Shqipëria firmosi marrëveshjen e stabilizim asociimit”,-tha Meta./Opinion.al

Pas