Kryesore

Meta për ndryshimet e qeverisë: Shkarkuam kryenegociatorin, treguan se urrejnë BEBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:07 - 25/07/22 |
Opi Nion

Gjatë deklaratës për mediat, ish-presidenti Ilir Meta ka komentuar edhe ndryshimet e qeverisë nga kryeministri Rama.

Meta u shpreh se vendimi për shkarkimin e Zef Mazit tregoi përkushtimin e atyre që e urrejnë rrugën drejt BE, konkurrencën dhe pluralizmin.

I hapëm negociatat tani dhe shkarkuam kryenegociatorin pa nisur akoma negociata, duke treguar përkushtimin e atyre që urrejnë BE, zgjedhjet , konkurrencën , pluralizmin median e lirë dhe të pavarur”,-tha ai./Opinion.al

Pas