Aktualitet

Do bashkëpunojë me Berishën?Meta: Nuk jam në garë as me atë as me LulushinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 25/07/22 |
Opi Nion

Ish-presidenti Ilir Meta, një ditë pasi la postin e Presidentit të Republikës, tha se nuk u rikthye në politikë për të garuar me Berishën dhe as me Lulzim Bashën.

I pyetur nga gazetarët nëse do të ketë bashkëpunim me kreun e PD, Sali Berisha, Meta tha se do bashkëpunojë me çdo shqiptar të ndershëm.

 ‘Do bashkëpunojmë me çdo shqiptar të ndershëm patriot dhe demokrat të ndershëm, pa asnjë diskutim. Nuk jam në garë as me Berishën dhe s’kam qenë në garë as me Lulushin. Shqipërinë e ndryshon vetëm referendumi, është primare e primareve. Refrendumi tani është vetë Shqipëria, pasi është vënë në pyetje rezistenca e të ardhmes së vendit.’- tha Meta.

Pas