Kryesore

Noka: Basha paguhet nga qeveria e Ramës për shuarjen e opozitës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:26 - 11/11/21 |
Opi Nion

Flamur Noka , Gent Strazimiri dhe Arben Ristani dolën në një deklaratë për mediat, jashtë selisë blu. Përkrahësit e Sali Berishës, të cilët kërkojnë mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD për ndryshimin e statutit dhe shkarkimin e Bashës, bënë thirrje që kushto që dëshiron të shikojë firmat, mund t’i shohë ata në zyrën e Edi Palokës.

Ndërsa Flamur Noka tha se Lulzim Basha po paguhet nga qeveria e Ramëspër shuarjen e opozitës.

Peng kryetarit i kanë mësuar një gjë që mënyra më e mirë për t’u mbrojtur është të sulmosh, nuk ka qytetar që nuk e di se kush është pengu dhe i ka shërbyer Ramës prej 8 vitesh, kush i dogji  të gjitha kauzat e opozitës dhe për çfarë arsyesh. Të gjitha këto tregojnë se qeveria nuk ka 19 ministra por 20, atë të shuarjes së opozitës që quhet Luzlim Basha dhe se paguhet nga qeveria e Ramës, Në këtë panik ai sulmon për t’u mbrojtur, demokratët shprehën vullnetin e tyre për mbledhjen e Kuvendit. Sot janë mbledhur edhe 150 të tjera dhe do të vijojnë ende dhe shifrat do e kalojnë 5 mijë firma, është vullnet absolut i demokratëve. Paniku që ka zënë peng kryeartin duket tek histeria se si flasin dhe sulmojnë, asgjë nuk e ndal vullnetin e demokratëve”,-tha Noka./Opinion.al

Pas