-Jetë dhe Stil

Njihuni me burrin e verbër që ngjit maletBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 24/10/15 |
root

Dan Berlin është 45 vjeç, i verbër dhe është i martuar me dy fëmijë. Pak ditë më parë ai ka ngjitur për 13 orë, malin Machu Pichu të Perusë, duke u bërë kështu i pari njeri me aftësi të kufizuara, që përballon të tilla sfida.

Berlin hiked the trail with his adventure group Team See Possibilities, as well as their guide Ilyias from Intrepid Travel, the company that sponsored the team's Peruvian adventure.

Sigurisht që Dan nuk u ngjit i vetëm në mal, por ishte i shoqëruar nga një grup alpinistësh profesionistë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas