Kryesore

Një ditë pas Kuvendit/Basha mesazh: Si do jetë PD sot, do të jetë Shqipëria nesër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:27 - 19/12/21 |
Opi Nion

Një ditë pas zhvillimit të Kuvendit, të thirrur nga Kryesia e PD dhe Lulzim Basha, ka ardhur edhe një reagim nga ky i fundit.

Në një postim në “Facebook”, Basha ka bërë publike një fragment nga Kuvendi i zhvilluar në Pallatin e Kongreseve.

Kreu i PD shkruan se ata kanë zgjedhur të ardhmen dhe kanë zgjedhur të ndryshojnë për mirë.

Ndërsa ndan edhe videon me fragmentin e shkëputur nga Kuvendi i zhvilluar ditën e djeshme, Basha shkruan:

Zgjodhëm të ardhmen, zgjodhëm të ndryshojmë për mirë. Sepse si do të jetë Partia Demokratike sot, do të jetë Shqipëria nesër!

Kujtojmë se një ditë më parë, u mbajt Kuvendi i Lulzim Bashës dhe Referendumi nga Sali Berisha. Sipas këtij të fundit Basha është shkarkuar nga drejtimi i PD me votat e demokratëve. Ndërsa Basha e konsideroi nul Kuvendin e 11 dhjetorit dhe tha se dje PD ka organizuar vetëm një Kuvend, duke mos njohur Referendumin e mbajtur nga Berisha./Opinion.al

Pas