Kronikë

Elbasan/Vajza e mitur largohet nga shtëpia,nëna shkon në polici:Nuk e di ku është


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 19/12/21 |
Opi Nion

Një nënë është paraqitur e alarmuar në policinë e Elbasanit, ku ka denoncua zhdukjen e vajzës së saj.

Ditën e shtunë ajo ka kallëzuar në polici largimin nga banesa të vajzës së saj të mitur.

Sipas uniformave blu, shtetasja M.K., është shprehur se kishte humbur kontaktet me vajzën e saj të mitur E.K. dhe nuk e di se ku ndodhej ajo.

Më datë 18.12.2021, shtetasja, M. K., ka kallëzuar se është larguar nga banesa vajza e saj, e mitur me iniciale E.K., banuese në lagjen “Beqir Dardha”, Elbasan”,-njofton policia.

Materialet kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme, ndërkohë që ka nisur puna për gjetjen e të miturës dhe zbulimin e shkaqeve që e detyruan atë të largohej nga banesa.

Pas