Kronikë

Kapen me armë zjarri dhe fishekë në banesa, arrestohen dy persona në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:28 - 19/12/21 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi posedonin armë zjarri pa leje. Sipas uniformave blu, në pranga kanë rënë:

-Një 46-vjeçar që u kap me armë zjarri kallashnikov dhe 293 fishekë luftarak.

-Një 51-vjeçar që u kap me një armë zjarri automatik dhe një krehër me fishekë.

Policia bën me dije se në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, u arrestua në flagrancë shtetasi A.L., 46 vjeç, banues në Paskuqan 2.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti e sekuestroi një kallashnikov dhe 293 fishekë luftarak.

Po nga kontrollet e kryera dhe informacionet e marra në rrugë operative, shërbimet e Komisariatit të Policisë Vorë arrestuan në flagrancë shtetasin M. V., 51 vjeç, banues në Marikaj.

Gjatë kontrollit të ushtruar në një serë pranë banesës së tij, u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatik me 13 fishekë në karikator dhe një fishek në fole.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Pas