Kronikë

Nisin hetimet për 35 të helmuarit në Krujë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 25/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet kanë nisur hetimet për helmimin e 35 personave në Krujë. Sipas informacioneve, gjatë dy ditëve kanë shkuar për ndihmë mjekësore në spitalin e Krujës, rreth 35 persona të cilët dyshohet se janë helmuar dhe mes tyre ka pasur edhe fëmijë.

 Lidhur më këto raste janë njoftuar organet e shëndetit publik dhe të AKU-së, për të sqaruar këtë situatë. Priten analizat nga DSHP Krujë dhe Tiranë.

Ndërkohë, grupi hetimor po kryen të gjitha veprimet procedurale, me qëllim zbardhjen e shkakut dhe sqarimin e rrethanave të këtyre rasteve./ Opinion.al

Pas