Aktualitet

Nis vaksinimi i studentëve dhe pedagogëve në ambjentet e universiteteve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:52 - 19/09/21 |
Opi Nion

Ende pa nisur viti akademik, dyert e universiteteve në të gjithë vendin janë hapur për të kryer procesin e vaksinimit për studentët dhe pedagogët. Është Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që përmes një publikimi në rrjetet sociale, bën me dije këtë hap.

“Dyert e universiteteve janë hapur më herët, për të vaksinuar pedagogë e studentë, si një garanci më shumë, për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag. Me programin tonë të vaksinimit në komunitet, kemi nisur vaksinimin anticovid me ekipet tona mjekësore në çdo universitet të vendit”, shkruan Manastirliu./Opinion.al

 

 

 

Pas