Te Fundit

Ngushëllohet Rama: Fituam jashtë fushe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:18 - 09/10/15 |
b.f

TIRANE- Një ditë pas humbjes me Serbinë, Kryeministri i vendit Edi Rama vlerësoi atë që ai e quajti fitore jashtë fushe, sjelljen e tifozëve shqiptarë.

Duke falenderuar grupimet e tifozëve, Rama veçoi momentin kur tifozëria shqiptare duartrokiti daljen nga fusha të kapitenit serb Ivanoviç, i cili u dëmtua.

Kryeministri mori përsipër t’u përgjigjet edhe kritikave ndaj futbollistëve, duke kërkuar më shumë mbështetje për ta në ndeshjen e fundit.

Kreu i qeverisë pati nje falenderim të veçantë edhe për forcat e policisë së shtetit për profesionalizmin e treguar në ruajtjen e rendit dhe sigurisë jashtë stadiumit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas