Te Fundit

De Biazi: Na duhet të luajmë me tru, jo me zemër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:26 - 09/10/15 |
b.f

TIRANË- Një ditë pas humbjes me Serbinë në Elbasan Arena, trajneri Xhani De Biazi thotë se skuadrës i duhet të luajë me tru jo me zemër, ndersa sqaron aryset pse humbem.

Deklarata e Xhani De Biazit
Kemi edhe një ndeshje tjetër dhe nuk mund të dorëzohemi tani. Jemi një hap larg objektivit final dhe nuk duhet të na marrë emocioni dhe dëgjojmë ata jashtë fushës. U përpoqëm të fitonim ndeshjen deri në fund duke aktivizuar lojtarë ofensivë, por gabuam në minutat e fundit, diçka që nuk duhet ta bënim. Në disa raste na drejton instikti dhe jo arsyeja. Unë mendoj që nuk duhet të vendosim vetëm zemrën në fushë, por të përdorim edhe trurin.
Për trajnerin Radovan Çurçiç ishte një fitore e bukur dhe një atmosferë e tillë.
Deklarata e trajnerit serb Radovan Çurçiç
Dua të uroj futbollistët që dhanë gjithçka në fushë. I kënaqëm tifozët tanë me një fitore. Falenderoj edhe tifozët shqiptarë që krijuan një atmosferë të jashtëzakonshme në stadium dhe natyrisht organizatorët. Besoj se në fund në Europian do të shkojë ekipi që ka qenë më konstant gjatë gjithe ecurisë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas