Kronikë

Ngjarje tragjike në Itali/ I riu shqiptar bie nga monumenti, vdes në vendBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 22/11/21 |
Opi Nion

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Brindisi mëngjesin e së dielës saktësisht në vendin e quajtur rione Casale, ku një 28-vjeçar shqiptar ka vdekur pasi ka rënë nga maja e një monumenti në këtë qytet.

Mediat italiane shkruajë se 28-vjeçari ra nga Monumento di Marinaio, në një lartësi prej 50 metrash, ndërsa ngjarja  u dëshmua nga shumë persona, madje edhe fëmijë.

Në vendin e ngjarjes mbërritën menjëherë forcat e policisë dhe ambulanca, por për fat të keq i riu tashmë kishte ndërruar jetë. Policia po mundohet që të hedhë dritë në lidhje me këtë ngjarje tragjike.

Deri më tani janë të paqarta shkaqet e vdekjes dhe dinamika se çfarë ndodhi. Po ashtu nuk dihet nëse i riu ka kryer vetëvrasje apo ka rënë aksidentalisht.

Një tjetër tragjedi e ngjashme ndodhi në vitin 2015 në po të njëjtin monument, ku një 34-vjeçar u hodh nga lartësia duke u vetëflijuar./Opinion.al

Pas