Life Style

Nëse marrëdhënia seksuale nuk ju shijon më, këto janë arsyet kryesore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:09 - 18/10/18 |
el ida

Nëse seksi s’është në nivelin e duhur, këto janë arsyet kryesore:

1. Vaktet që hamë

Ajo çka hamë është po ajo që ndikon në aktin tonë seksual. Nëse do të hani vakte të rënda do ndiheni si të fryrë. Kjo është një ndjesi e parehatshme, që do t’ju ulë vetëvlerësimin ose thjesht do largojë dëshirën për të kryer marrëdhënie në ato momente.

2. Anashkalimi i masturbimit

Masturbimi do t’ju ndihmojë ta vlerësoni dhe shijoni seksin. Ju do të njihni më shumë veten dhe po ashtu do të lidheni më tepër me partnerin.

“Të qëndruarit i lidhur me trupin tënd të mban të bashkuar me dëshirat e tua.” thonë specialistët.

3. Mungesa e komunikimit për seksin

Oreksi vjen duke ngrënë ndaj flisni dhe bisedoni sa më shumë rreth seksit me partnerin. Kështu duke treguar për fantazitë, ankesat apo dëshirat tuaja, hera tjetër do të jetë shumë më e mirë.

Burimi: Women’s Health

Pas