Te Fundit

Neritan Ceka: Pse i mallkova ata! Për Baton Haxhiun them…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:18 - 26/06/19 |
Geljano Fataj

Neritan Ceka ka folur këtë të mërkurë në emisionin Opinion në lidhje me mallkimet e tij si dhe për sportin elektoral të publikuar nga kryeministri Edi Rama, ku në pamje janë punët e bëra nga qeveria dhe zëri i tij.

“E falënderoj, është auto ironi, ajo që është qesharak është ai që del vërdallë pa kandidat. I ka numrat në Parlament që të nxirrte një ligj që kur s’ka kandidat del automatikisht ai që është dhe nuk kishim pse harxhonim kaq lekë. E ka dhe Italia një ligj, kur del një kandidat i vetëm, sipas ligjit nëse del mbi 50 përqind pjesëmarrja e votuesve ai fiton. Kësaj i thonë të shkoj si kali në lëmë”, tha Neritan Ceka.

Blendi Fevziu: Po përse i mallkove?

Neritan Ceka: Ndryshe nga ndonjë tjetr që vjen na jep mësime nga ndonjë vend fqinj, unë e kam votën e shqiptarëve kam pjesën time. Përdhosja e votës… Kam qenë një luftëtar i votës për të tjetër, unë tani i kam gjërat në rregull, por…

“Një pjesë i kam ç’mallkuar, dekretoj- ç’dekretoj. Tani nuk jam penduar për ata të Bulqizës, për ata të Peshkopisë”, tha më tej ai.

I pyetur nëse a e mallkon analistin Baton Haxhiu, që ishte në studio, Ceka tha: Për nja dy ministra që ka sjellë në Shqipëri e ka hak. / Opinion.al

Pas