Sport

“Negociatat janë mbyllur”, vëllai i Emirit të Katarit: Lionel Messi te PSG


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:07 - 07/08/21 |
Opi Nion

Pas vendimit për mos qenë më lojtari i Barcelonës, Lionel Messi ende nuk ka deklaruar zyrtarisht se kujt ekipi do i bashkohet për të vijuar karrierën e tij.

Të gjitha indicet të çojnë tek PSG. Khalifah bin Hamad Al Thani vëllai i Emirit të Katarit dhe anëtar i familjes që zotëron klubin parizien, presidenti i të cilit është Nasser Al Khelaifi shkruan në rrjetet sociale se negociatat me Messin janë mbyllur.

“Negociatat janë mbyllur zyrtarisht. Më vonë njoftimi”, – shkroi Al Thani me hashtags Messi dhe PSG.

Messi mendohet të nënshkruajë një kontrate 2 vjeçare me opsion në sezonin e tretë, duke përfituar 40 milionë euro në vit përfshirë shpërblimet, sipas informcioneve, argjentinasi do të prezantohet me një festë madhështore të martën e 10 gushtit në Kullën Eifel, e cila tashmë është prenotuar nag klubi i PSG.

Gjithashtu Al Thani postoi më vonë edhe një foto të Messit me Ramos, duke shkruar “Kryeqyteti i Dritës”, 8 Champions League, duke iu referuar numrit që kanë fituar të dy futbollistët së bashku me Barcelonën dhe Real Madrid.

Që Messi po shkon drejt PSG duket edhe nga fjalët e Pep Guardiolës, i cili tha që jemi më shumë të interesuar më Harry Kane. Tashmë pritet vetëm zyrtarizimi në Paris.

Pas