Kronikë

Francezit i sekuestrohen 30 mijë euro në Kakavijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 07/08/21 |
Opi Nion

Efektivët e Policisë në pikën kufitare të Kakavijës kanë sekuestruar 30 mijë euro si dhe kanë proceduar penalisht një 62-vjeçar francez.

Paratë janë gjetur në automjetin tip “Mercedez ML”, me drejtues shtetasin francez R. M., 62 vjeç, banues në Lion.

Francezi i kishe vendosur paratë në bagazhin e mjetit. 62-vjeçari nuk i kishte deklaruar shumën e parave tek autoritetet gjë cila solli dhe sekuestrimin e tyre.

“Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”./ Opinion.al

Pas