Aktualitet

Në makinën luksoze ‘Jaguar’ me dorezë hekuri, prangoset i riu në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:24 - 22/11/21 |
Opi Nion

Një 18-vjeçar është vënë në pranga pasi në makinën e tij luksoze “Jaguar” i është gjetur një dorezë hekuri me vete.

Policia pas kontrollit të mjetit ka ushtruar kontroll edhe në banesën e 18-vjeçarit K. M., 18 vjeç në lagjen “Haxhias” të Elbasanit ku gjeti edhe një thikë dhe shkop bejsbolli.

Efektivët e policisë kanë sekuestruar thikën,  shkopin e bejsbollit dhe një përforcues grushti (dorezë hekuri).

 “Në vijim të punës për kontrollin e territorit, me qëllim evidentimin dhe kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo armë të ftohta, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin K. M., 18 vjeç, banues në lagjen “Haxhias”, Elbasan.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tij tip “Jaguar”, kanë gjetur dhe sekuestruar një përforcues grushti (dorezë hekuri). Në vijim të kontrollit, në ambientet e banesës së këtij shtetasi, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një shkop bejsbolli dhe një mjet prerës (thikë)”, njofton policia.

Pas