Aktualitet

Në foltoren e protestës, Rudina kujton Azem Hajdarin dhe përlotetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:42 - 12/11/22 |
el ida

Ish-deputetja Rudina Hajdari i është bashkuar foltores së  protestës që mbajti sot opozita. Ndërsa ka akuzuar qeverinë për situatën në të cilën ndodhet vendi sot, Hajdari kujtoi mes emocionesh babain e saj dhe u përlot teksa tha që ai kishte mision jete kthimin e Shqiperise ne nje vend te begatë.

“Motra dhe vellezer, une jam Rudina Hajdari dhe sot te flas ketu eshte privilegj I madh sepse ne rradhe te pare kjo foltore, ju qe jeni mbledhur kaq shume ketu ne shesh me kujtoni tim ate, Azem Hajdarin.

Azemi e kishte mision jete kthimin e Shqiperise ne nje vend te begate dhe kur ju shoh sa shume jemi sot ne kete shesh mbushem me shprese se endrra e tij do te realizohet”, tha Hajdari./Opinion.al

Pas