Aktualitet

Ndryshime në Ministrinë e Arsimit, Albana Tole zëvendëson Oltion Rrumbullakun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 03/11/21 |
el ida

Vijojnë ndryshimet në nivelin e Zv.Ministrave në kabinetin Rama 3. Sikurse mësohet së fundi është prekur edhe ministria e Arsimit dhe Sportit, ku lirohet nga detyra Oltion Rrumbullaku i cili do të zëvendësohet nga Albana Tole.

Vendimi 

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi: Znj. Albana Tole emërohet zëvendësministër i Arsimit dhe Sportit. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”.

Pas