Aktualitet

Ndotja nga nafta, nis pastrimi i bregdetit në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:45 - 08/11/15 |
b.f

DURRËS- Gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm është punuar për pastrimin e bregdetit të Durrësit. Është angazhuar ushtria në largimin e sasisë së naftës nga deti. Një ditë më parë një një sipërfaqe prej rreth 2.5 kilometra vijë bregdetare u derdh një sasie e madhe nafte.

Sakaq, kanë nsiur hetimet por ende nuk dihet se cila ishte anija që shkaktoi këtë ndotje të madhe në plazhin e Durrësit. Zona e ndotur është tek ish-hekurudha pranë sektorit Rinia.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas