Aktualitet

Ndërron jetë trajneri i njohur i basketbollit, Arben Fagu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 05/02/21 |
Doriana Çepunaj

Ka ndërruar jetë nga një sëmundje e rëndë Arben Fagu, ish-trajner i njohur i basketbollit.

Arben Fagu ka qenë basketbollist por njihet për karrierën e tij të suksesshme në drejtimin e ekipit të meshkujve të Dinamos, por edhe Partizanit.

STATUSI NGA TIRANA EAGLES BASKET

Mëngjesi sot erdhi me një lajm të trishtë e të kobshëm. Një nga ikonat e Partizanit por edhe basketbollit shqiptar si sportist  por sidomos si trajner, mjeshtri i madh Arben Fagu ka ndërruar jetë pas një sëmundje që erdhi pa pritur për ta ndarë profesorin nga ne e për të na lënë pa fjalë dhe zemërthyer. Të qoftë dheu i lehtë profesor Beni. Boshllëku që na le nuk do të mbushet kurrë. E paharruar puna dhe vepra jote përjetë./Opinion.al

Pas