Kronikë

“Mos më vrit se kam fëmijë”, Ibrahimi e qëlloi dhe i tha: Qofsh i xhenetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:45 - 20/05/21 |
Opi Nion

Është zbardhur dëshmia e 15-vjeçarit të arrestuar si bashkëpuntor i Ibrahim Licit në vrasjen e Endri Mustafës në Shkodër.

I mituri fqinj me Mustafën ka deklaruar se ditën që ndodhi krimi i rëndë rreth orës 18:00 takoi viktimën. Më pas rreth orës 22:00 u nisën drejt livadheve. Gjatë rrugës iu ka dalë përpara Ibrahim Lici. Ndërkohë më tej 15-vjeçari rrëfen se Lici qëlloi Endri Mustafën edhe pse ky i fundit iu lut të mos e vriste pasi kishte fëmijë për të rritur.

“Biseduam me Endrin për t’i shitur një qengj. Rreth orës 18:00 i çova qengjin Endrit. Me Endrin kam bërë muhabet hashashi. I thashë Endrit se kisha mbjellë hashash. Hashashin e kisha mbjellë në zonën e livadheve. Më tha ‘do të ndihmoj të çosh kanabisin në shtëpi’. Pas kësaj rreth orës 22:00 u nisëm drejt livadheve. Ibrahim Lici na doli përpara, kishte armë. Lici doli në vendin e quajtur gropa e ekskavatorit. Lici kishte armë në dorë, qëlloi Endri Mustafën. Endri i tha ‘mos me vrit pash Zotin se kam fëmijë’. Ibrahim Lici e qëlloi përsëri madje dhe në fytyrë. Ibrahim Lici i tha Endrit ‘qofsh i xhenetit’ dhe u largua me motor nga vendngjarja”, ka deklaruar minoreni.

32 vjeçari u gjet i pajetë mëngjesin e datës 17 maj në Shkodër. Pranë u gjet edhe një pistoletë, që pritet t’i nënshtrohet ekspertimit për të parë nëse i përket autorëve./Opinion.al

Pas