Kronikë

Mirditë, mbytet në lumin Fan një fëmijë 12 vjeç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:24 - 05/04/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Mirditë. Një 12-vjeçar ka humbur jetën pasi është rrëmbyer nga rrjedha e lumit Fan.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:10 në Njësinë Administrative Fan, fshati Shtrungaj, ndërsa dinamika ende nuk është i qartë. Forcat e Policisë dhe efektivë të PMNZ po kërkojnë në rrjedhën e lumit.

Pas