Sport

Miqësorja në “Elbasan Arena”, Shqipëria fiton ndaj Kosovës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 11/11/20 |
Opi Nion

Shqipëria ka mposhtur me rezultanin 2-1 Kosovën në “Elbasan Arena”.  Në këtë miqësore Uzuni bëri një performacë të mirë, i realizoi një gol dhe dhuroi një asist.

Uzuni i dha një asist në zonë Bekim Balajt  i cili nuk gaboi duke dërguar topin në rrjetë duke kaluar Shqipërinë në avantazhë.

Në pjesën e dytë po me një kundërsulm Uzuni u gjet para portierit të Kosovës duke e mposhtur lehtësisht. Beratasi duket se është njeriu i momentit tek kombëtarja.

Për Kosovën ngushtoi diferencat Vedat Muriqi me penallti teksa tashmë dy kombëtaret do të luajnë ndeshjet e fundit në grupet e Ligës së Kombeve ku do të tentojnë kualifikimin./ Opinion.al

Pas