Bota

Ministria e Jashtme  thërret Ambasadorin rus,Forza Italia: Nëse ka një alarm bërthamor…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:36 - 02/10/22 |
Opi Nion

Sipas raportimeve, ambasadori rus në Itali Sergej Razov është thirrur në Ministrinë e Jashtme nesër, të hënën.
Ministria e Jashtme konfirmon thirrjen e ambasadorit Razov për nesër, duke nënvizuar se kjo është një iniciativë e koordinuar brenda BE-së.
“Mirë ministria e jashtme që ka thirrur ambasadorin rus në Itali. Ne jemi pjesë e NATO-s dhe nëse ka një alarm bërthamor është e drejtë që përfaqësuesi i Rusisë në Itali të na japë shpjegime. Gjithashtu për përfshirjen e tyre në sabotimin e Nord Stream.” shkruan në Twitter Antonio Tajani, koordinator kombëtar i Forza Italia./Opinion.al

Pas