Aktualitet

Meta tregon prioritetin e Partisë së Lirisë: Do të jetë triumfi i qytetarëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 11/08/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat ku ka treguar se prioritet i partisë që ai drejton do të jetë vetëm referendumi.

Gjatë fjalës së tij, Meta u shpreh se referendumi do të jetë triumfi i qytetarëve mbi kapjen e shtetit.

“Është shumë i qartë mesazhi që solli domosdoshmërinë e kësaj force të re politike në skenën politike shqiptare dhe tre prioritetet e saj kryesore, referendumi, referendum dhe referendum. Ai do jetë triumfi i qytetarëve mbi kapjen e shtetit padrejtësisht.

Duke mos e respektuar kushtetutën duke sjellë këtë situatë të pasigurisë, kushtetuese, sociale dhe ekonomike që është edhe nxitësja kryesore e largimit të të rinjve”, tha Meta.

Pas