Aktualitet

Meta: Nuk janë patronazhistë, janë fuksa.Prisja që dikush të ishte në burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:31 - 17/04/21 |
Opi Nion

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një dalje për mediat ka bërë thirrje për respektim të procesit zgjedhor dhe për qetësi në javën e fundit para zgjedhjeve.

Ndër të tjera, Meta ka folur edhe mbi publikimin e të dhënave të qytetarëve shqiptarë ditët e fundit.

“Prisja që dikush të ishte në burg duke treguar mekanizimin dhe bashkëpunëtotët se si të dhënat e çdo shqiptari janë shprëndarë kudo. Nuk janë patronazhistë. Janë fuksat që ka njohur populli shqiptar për 50 vite gjatë regjimit të kaluar. Shumë shpejt, prova tepër serioze përse patronazhistët janë fuksa dhe pse ky është sistemi i Gestapos për të dhunuar të gjithë ata që kanë mendim ndryshe dhe janë përkrahës të opozitës”, u shpreh Meta./Opinion.al

Pas