Aktualitet

Meta: Dorëheqja e Ramës mund të vendosë besimin te siguria kombëtareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 20/09/22 |
Opi Nion

Në një konferencë për mediat, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta teksa u ndal te sulmet kibernetike të Iranit ndaj vendit tonë, u shpreh se vetëm dorëheqja e kryeministrit Rama do të rikthente besimin në institucionet e vendit.

“Vetëm dorëheqja e Ramës mund të vendosë besimin e qytetarëve tek institucionet se ka qenë ai garanti i hakerimit të parë ka marrë përsipër që patronazhistët po bëjnë një punë shumë të mirë dhe që ata dinë se çfarë mendon çdo njeri në Shqipëri e kanë çdo të dhënë. Vetëm dorëheqja e tij mund të rivendosë besimin te shteti e institucionet dhe siguria publike”-tha Meta.

Pas