Kryesore

Axhenda e protestave/Meta:Pranvera ka nisur, sfida jonë është…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:18 - 20/09/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta në konferencën e ditës së sotme u pyet nga gazetarët se kur do të zhvillohet protesta e radhës.

Meta tha se pranvera e protestave ka nisur, ndërsa theksoi se sfida e Partisë së Lirisë është menaxhimi i padurimit të qytetarëve dhe kthimi i tij në një forcë për të ndryshuar Shqipërinë.

“Pranvera e protestave ka nisur, e kuptoj padurimin, revoltën, problemi e sfida jonë është menaxhimi i këtij padurimi në mënyrë që ky padurim të kthehet në një forcë të vërtetë për ndryshimin e Shqipërisë dhe kështu do të ndodhë”, tha Meta./Opinion.al

Pas