Politikë

Mesi takon ministrin kosovar, qasje e përbashkët në fushën e inovacionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:05 - 19/09/18 |
b.f

 

Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Kosovës në fushën e inovacionit dhe shndërrimi i start –up-eve në një vlerë ekonomike. Kanë qenë këto disa nga pikat kryesore të takimit, që Zv.Kryeministrja e Shqipërisë Senida Mesi, pati në Tiranë me Ministrin e  Inovacionit të Kosovës, Besim Beqaj.

Agjenda e inovacionit për zhvillimin ekonomik ishte gjithashtu në fokus të takimit. Të dyja palët dakordësuan për ta çuar më tej këtë agjendë duke bërë përpjekje të integruara në të ardhmen dhe duke e qasur atë në mënyrë të përbashkët.

Pas