-Jetë dhe Stil

Meshkuj, ja si të ushqeheni për të qenë të mirë në shtrat!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:36 - 07/11/15 |
b.f

Performanca seksuale nuk është e lidhur vetëm e gjendjen tonë emocionale apo të partnerit, por lidhet shumë edhe me mënyrën se si ushqehemi. Vecanërisht për meshkujt ka disa ushqime, që më shumë se të tjerat do t’ju bëjnë një mashkull të vërtetë.

Mishi

Mishi i kuq është gjithashtu ushqim që mund të ndihmojë rritjen e epshit, vecanërisht tek meshukjt më të vjetër.

 

Farat e thata

Farat e kungullit dhe të lulediellit konsiderohen burim i rritjes së zinkut në trup dhe ndihmojne për të përmërmirësuar shëndetin seksual dhe për të rritur nivelet e testosteronit.

 

Kakao

Kakaoja është e pasur me antioksidantë të fuqishëm që ndihmojnë punën e zemrës dhe ulin kolesterolin në gjak. Kakao rrit nivelet e dopaminës duke shtuar dëshirën seksuale.

 

Bananet

Burim i vitaminave B,  bananet ndihmojnë në rritjen e energjisë dhe uljen e nivelit të stresit. Banania përmirëson qarkullimin e gjakut dhe rrit dëshirën seksuale.

 

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Pas