-Jetë dhe Stil

Fshati , ku të gjithë kanë shitur një veshkë për të mbijetuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:36 - 07/11/15 |
b.f

Ekziston një fshat në Nepal, i quajtur Hokse dhe që është aq i varfër, sa të gjithë banorët kanë shitur nga një veshkë për të mbijetuar duke marrë kështu emrin “Fshati i veshkave”.

Në mënyrë të vazhdueshme fshati vizitohet nga trafikantë organesh që duke parë nevojën e banorëve për para, i bindin të shkojnë deri në jug të Indisë, duke u marrë një veshjkë të cilën e shehsin më pas në tregun e zi. Cmimi I një veshke shkon zakonisht në 2.000 dollarë, por ka raste edhe për 150 dollarë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas