Aktualitet

Sasi karburanti derdhet në Durrës, Ministri Koka në vendngjarje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:17 - 08/11/15 |
root

Zona Iliria deri tek sektori Teuta në qytetin e Durrësit, janë ndotur nga një sasi e madhe karburanti. Që në orët e para të mëngjesit banorët e kanë vënë re këtë problem dhe i janë drejtuar autoriteteve vendore.

Sipas Balkanweb, dyshimet e para bien mbi ndonjë anije ku është derdhur një sasi hidrokarburesh në det dhe më pas uji e ka nxjerrë në zonën e plazhit. Ministri Lefter Koka është nisur në vendngjarje dhe është shprehur se do të penalizohen shkatarët e kësaj ndotjeje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas