Aktualitet

Ben Blushi, eseisti i vitit. Shkrimtari: Nuk e meritoj cmimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:19 - 07/11/15 |
b.f

Eshtë ngjitur në skenë e cmimeve “Kult” për të marrë cmimin si eseisti i vitit, por ka nisur dhe ka përfunduar fjalën e tij me pohimin, se ishte një cmim i pamerituar. Eshtë fjala për Ben Blushin dhe librin e tij “Hëna e Shqipërisë”.

“Nuk e meritoj këtë cmim. Eshtë një libër shumë pesimist, sepse përshkruan një Shqipëri që duhej të ishte më e bukur dhe më e mirë. Nuk e meritoja, por jam i detyruar ta marr cmimin”, u shpreh Blushi.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas