Kronikë

Megaoperacion në Greqi, policia i vihet pas shqiptarit të rrezikshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:41 - 12/10/18 |
b.f

Një operacion i madh vijon prej disa orësh nga policia greke për goditjen e një organizate kriminale shqiptaro-greke të trafikut të kokainës dhe drogave të tjera. Operacioni po zhvillohet në Athinë, Trikalla dhe Grevena.

Janë lëshuar 11 urdhër arreste, nga te cilat janë ekzekutuar 9 deri tani për shtetas shqiptarë dhe grekë.

Mes dy të kërkuarve edhe një shtetas shqiptar i konsideruar si tepër i rrezikshëm. Po kështu bëhet e ditur se mes të arrestuarve janë edhe dy policë, një i Afalias në Athinë dhe një polic tjetër nga zona e Grevenasë.

Organizata kryente shpërndarje droge në Athinë dhe Greqinë e Veriut. Janë sekuestruar gjatë operacionit sasi droge dhe armë. Operacioni nisi pas informacioneve të siguruara prej muajsh nga policia greke./BW

Pas