Aktualitet

“Më fejuan 7 vjeç”, Agimi rrëfen dashurinë 50-vjeçare: E takova ditën e martesësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 05/06/22 |
Opi Nion

Agimi ka ardhur nga Zvicra, ku jeton prej 33 vitesh, për të surprizuar të fejuarën e tij në “Ka Një Mesazh Për Ty”.  Naxhija, me të cilën ka 3 fëmijë, është e premtuara e tij që kur ai ishte 7 vjeç ndërsa ajo 8 e gjysmë, pra kanë plot 50 vite fejesë. Shkak i kësaj fejese u bë motra e tij e madhe, e cila është e martuar në familjen nga vjen Naxhija. Por e habitshmja që ai rrëfen në rubrikën e programit  “E diela shqiptare” në Tv Klan është se çifti nuk janë takuar kurrë deri në martesë.

Ardit Gjebrea: Ti e kishe parë Naxhijen ndonjëherë?

Agim: Unë e shihja se shtëpia e motrës time ka qenë shumë e madhe, dilja në ballkon dhe e shikoja ndonjëherë.

Ardit Gjebrea: Të pëlqente?

Agim: Po, më pëlqente.

Ardit Gjebrea: Ia kish qëlluar motra?

Agim: Ia ka qëlluar shumë mirë.

Ardit Gjebrea: Kur i ke folur për herë të parë Naxhijes ti?

Agim: Me Naxhijen unë deri në martesë nuk kam biseduar kurrë.

Ardit Gjebrea: Asnjëherë? Deri në 17 vjeç, për 10 vite, edhe pse ti e dije që ajo ishte e fejuara jote, ti nuk ke komunikuar me të?

Agim: Kurrë.

Ardit Gjebrea: Në çfarë moshe filloi të të pëlqente Naxhija?

Agim: Në moshën 16-17 vjeç, vendosa t’ia shkruaj një letër.

Ardit Gjebrea: Të fejuarës së patakuar?

Agim: Të patakuar kurrë. Vendosa t’i shkruaj një letër, disa poezi..

Ardit Gjebrea: Që i krijove ti?

Agim: Plani im ishte t’i jepja letrën, e sheh nëna e saj, thotë “ç’është kjo letër? Letrën Naxhija e lexoi, por nuk e fshehu nga njerëzit e saj. Ndërkohë familja na asistoi, nuk donin të kishin probleme, “ka ardhur koha të martoheni kështu që duhet të shkojë çdo gjë në rregull”.

Ardit Gjebrea: Pra ti je martuar pa folur kurrë me Naxhijen.

Agim: Pa folur kurrë.

Ardit Gjebrea:: Po mirë, të paska ndihmuar fati që Naxhija ishte kaq e mirë.

Agim: Fati dhe…  e dua shumë./tvklan.al

Pas