Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/0 viktima,rritet numri i të infektuarave në 24 orët e funditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:15 - 05/06/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 489 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 59 qytetarë, në këto bashki:

33 në Tiranë, 16 në Fier, 5 në Durrës, nga 2 qytetarë Kavajë, Vlorë, 1 në Sarandë.

Janë 301 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 35 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,605 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (5 Qershor 2022)

Raste të reja ditore 59

Të shëruar në 24 orë 35

Të shtruar në spitale 5

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 489

Testime totale 1,831,874

Raste pozitive 276,403

Raste të shëruara 272,605

Raste Aktive 301

Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 195

Fier 48

Vlorë 22

Durrës 13

Korçë 6

Gjirokastër 5

Lezhë 3

Elbasan 3

Shkodër 2

Dibër 2

Berat 1

Kukës 1

Pas