Aktualitet

Mbyllet protesta, peticion për shkarkimin e Çuçit dhe KumbarosBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:50 - 08/08/22 |
Opi Nion

Është mbyllur protesta e dytë e qytetarëve për ngjarjen e rëndë të ndodhur në plazhin e Potami në Himarë, ku Arjan Tase përplasu për vdekje me skaf një vajzë 7 vjeçe.

Qytetarët deklaruan se do të do të plotësojnë një petcion për të shkarkuar ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi dhe minsitren e Turizmit, Mirela Kumbaro.

Protesta e cila zgjati mbi një orë ishte e qetë dhe nuk pati incidente. Qytetarët fillimisht protestuan para ministrisë së Brendhsme dhe më pas u zhvendosën para kryeminsitrisë./Opinion.al

Pas