Aktualitet

Zjarri në Malësi të Madhe, digjen 35 banesa të pabanuaraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:53 - 08/08/22 |
Opi Nion

35 banesa të pabanuara janë djegur nga zjarri në  Grudë – Fushë në Malësi të Madhe. Ndërkohë, autoritetet po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve.

 “70 forca nga komuniteti dhe dy zjarrfikëse nga Kopliku”, tha Nënprefekti Hysen Hysaj që ndodhet pranë vatrës së zjarrit..

Situata pas dy ore “betejë” me flakët është përmirësuar, por dëmet janë të mëdha.

Nënprefekti Hysaj tha se zjarrfikësit e Repartit Malësi e Madhe arritën të shpëtonin nga zjarri 5 banesa të banuara në Grudë – Fushë./ Opinion.al

Pas