Aktualitet

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj s’ka tagër në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 26/05/22 |
Opi Nion

Teksa po hynte në selinë e Partisë Demokratike, ku po zhvillohet mbledhja e grupit Parlamentar, e thirrur nga Enkelejd Alibeaj për të vendosur nëse do të propozojnë një emër për President në raundin e tretë, kreu i PD, Sali Berisha dha një deklaratë për mediat.

Berisha ka qenë i ashpër më Alibeajn për të cilin tha se nuk ka autoritet dhe tagër nga Partia Demokratike. Ai e cilësoi çdo veprim të Alibeaj për zgjedhjen e presidentit të ri si farsë.

“Përveç autortitetit që i jep Edi Rama, Alibeaj nuk autoritet dhe tagër nga Partia Demokratike. Çdo veprim i tij sintonizim i një farse të shpifur të zgjedhjes së Presidentit nga Edi Rama me kallp opozitën.

Dua të dënoj me ashpërsinë më të madhe pikpamjen e  Edi Ramaës së konsiderimit të diasporës si një zonë e veçantë  elektorale. E paralajmëroj të mos luaj me të drejtën  e shqiptarëve. Ata kanë të drejtën të ushtrojnë të drejtën e tyrë për të votuar dhe sot teknologjia online e bën këtë 100 përqind të mundshme”-tha Berisha.

Pas