Kryesore

Asnjë urim për zgjedhjen e tij në krye të PD, Berisha: Asnjë lloj veçantie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:24 - 26/05/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një prononcim për mediat nga selia blu i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve nëse i duket normal fakti që nuk ka marrë asnjë urim për zgjedhjen e tij në krye të PD.

Berisha është shprehur se kjo nuk ka asnjë lloj veçantie dhe se as herët e tjera kur është zgjedhur në krye të PD nuk ka marrë asnjë urim.

Asnjë lloji veçantie. Nuk mbaj mend, edhe kur jam zgjedhur herët e tjera, që të me kenë uruar ambasadorë. Partia Popullore Evropiane mban një qëndrim neutral por zëri ynë do të jetë i pranishëm”,-tha Berisha për gazetarët./Opinion.al

Pas