Aktualitet

Berisha dhe Alibeaj, paralelisht dy mbledhje në seli, ç’po ndodh në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 26/05/22 |
Opi Nion

Teksa në selinë e Partisë Demokratike po zhvillohet mbledhja e Grupit Parlamentar e thirrur nga Enkelejd Alibeaj ku po diskutohet për të vendosur nëse do të propozojnë një emër për President në raundin e tretë, paralelisht me të edhe kryetari i PD-së Sali Berisha po zhvillon mbledhje.

Mësohet se ai është duke zhvilluar një takim me Flamur Nokën, Edi Palokën, Gent Strazimirir, të cilit janë duke u marrë me listën e kandidatëve për Kryesinë e re të PD-së, e cila do të votohet këtë të shtunë në oren 11.00 nga Këshilli Kombëtar.

Pas