Kronikë

Polici vrau kolegun/Avokati:E ka pranuar krimin,është i tronditur,merrte qetësues


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 26/05/22 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën “Arrest në burg” për efektivin e policisë, Ludian Zaimin, i cili 3 ditë më parë qëlloi për vdekje kolegun e tij.

Në një prononcim për mediat, avokati i tij tha se 25-vjeçari e kishte pranuar krimin dhe ka treguar se merrte qetësues në kohën kur ka kryer vrasjen e kolegut Çaush Saliasi.

Ndër të tjera avokati tha se klienti i tij ka qenë në momente tronditjeje emocionale.

Pretendimi gjatë seancës, qëndrimi i tij është se e ka pranuar e ka bërë veprën e ka qenë në momentet e tronditjes emocionale, se kanë pasur e marrëdhënie shoqërore bashkë. Për momentin nuk e tha se pse, ishte shumë i tronditur.

Tha madje tha që kishte marrë dhe disa qetësues gjatë periudhës që ka qenë para veprës.

Seanca ishte shumë e shkurtër, tha se prej disa kohësh merrte qetësues. Nuk e përcaktoi por tha që merrte qetësues gjatë kohës përpara domethënë. Akuza e ngritur është vrasje me dashje”,-tha avokati për mediat.

Pas