Bota

Mbi 6 mijë të infektuar dhe 60 viktima nga Covid në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:37 - 24/08/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit bënë me dije se në Itali janë regjistruar 6,076 raste të reja krahasuar me 266,246 testime  të kryera.

Numri i të infektuarve sot është më i lartë se një ditë më parë, ku u raportuan 4,168 nga 101,341 teste. Shkalla e pozitivitetit është 2.3%, nga 4.1% një ditë më parë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 60 viktima si pasojë e virusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë në 128,855.

Sipas të dhënave, anë 504 pacientë të shtruar në kujdes intensiv në Itali, 19 më shumë se një ditë më parë. Pranimet ditore janë 46. Të shtruarit me simptoma në pavionet e zakonshme janë 4,036, 108 më shumë.

Pas