Bota

“Huracan STO”, Lamborghini prezanton makinën e ëndrrave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:22 - 24/08/21 |
Opi Nion

Lamborghini ka prezantuar makinën e ëndrrave për të gjithë, Huracan STO.

Një supermakinë rruge me motor V10, që arrin shpejtësinë maksimale 310 km/h vjen për të gjithë përdoruesit dhe adhuruesit e makinave nga gjiganti i prodhimit.

Sipas thashethemeve, mendohet se kjo do të jetë ndoshta, makina e fundit speciale e serisë Huracan.

Sipas të dhënave në vitin e parë, do të prodhohen 1500 njësi të Lamborghini Huracan STO, dhe secilila do të kap vlerën e 304 000 euro./Opinion.al

 

Pas