Aktualitet

Jahti me 11 persona në bord lëshon sinjalin SOS në Gjirin e Gramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 24/08/21 |
Opi Nion

Një jaht me 11 persona në bord në Gjirin e Gramës në Vlorë ka kërkuar ndihmë, duke lësuar alarmin SOS, pasi është bllokuar në det.

Sipas AbcNews bëhet me dije se në ndihmë të tyre ka shkuar policia kufitare si dhe roja bregdetare. Nga të dhënat e para  dyshohet se jahti ka pësuar defekt në motor dhe ka humbur kontrollin si pasojë e dallgëve të mëdha ditën e sotme.

Në jaht ka pasur pushues të cilët kishin shkuar për plazh në Gjirin e Gramës, ndërsa tashmë po punohet për evakuimin e tyre. /Opinion.al

Pas